Kropkowanie – INSTRUKCJA

 

 

 

1.    Rozpakuj przesyłkę

Zawiera ona wszystko, czego potrzebujesz do kropkowania, czyli:

  • Płótno z narysowanymi kółkami o różnych rozmiarach.
  • Markery o wybranym przez Ciebie kolorze.

 Na podstawie własnego doświadczenia do obrazów dołączamy 2 markery o różnej grubości, które pozwolą Ci osiągnąć precyzyjny rezultat:

  • Gruby marker - dzięki niemu wykropkujesz większość obrazu.
  • Cienki marker - przyda się do najmniejszych kropek, które potrzebują tylko lekkiego kontaktu z płótnem.

 

2.    Zacznij kropkować!

Celem jest wypełnienie wszystkich pustych kółek i odkrycie wybranego przez siebie motywu.

Użyj markera, aby wykonać na płótnie kropki i punkty o różnych rozmiarach według wzoru. Konieczne jest pokolorowanie całej przestrzeni pól. W zależności od motywu na płótnie znajdziesz nawet kilkadziesiąt różnych rozmiarów krążków - czasami wystarczy lekko dotknąć płótna markerem, a czasem trzeba będzie trochę docisnąć. Większe kółka trzeba będzie pokolorować.

 

3.   Wybierz technikę, która Ci odpowiada

Marker prawie nie rozmazuje się na płótnie, ale jeśli nie chcesz ryzykować, zawsze skupiaj się na obszarze, w którym nie ryzykujesz pocierania go ręką podczas kropkowania. Na przykład możesz przejść od środka płótna do jego krawędzi, pokolorować najpierw krawędzie obrazu, rogi i tak dalej.

Technika kolorowania kółek zależy od Ciebie. Skoncentrujesz się najpierw na największych polach? A może chcesz szybszych rezultatów i decydujesz się najpierw pokolorować te najmniejsze? Możesz także na przykład jednocześnie kolorować wszystkie rozmiary kółek w określonym obszarze.

 

4.    Uzbrój się w cierpliwość

Martwisz się, czy efekt wyjdzie tak samo, jak w projekcie graficznym od nas? A może przypadkiem postawiłeś gdzieś większe lub mniejsze kropki? Nie martw się! Nawet jeśli czasami twoja ręka zadrży i nie narysujesz na płótnie idealnego kółeczka, i tak uzyskasz świetny wynik. Na moment, w którym Twój motyw po raz pierwszy wyłoni się z płótna, trochę się naczekasz, ale gdy go zobaczysz, będzie warto!

 

5.    Gotowi?

Jeśli wybrałeś wariant z blejtramem, możesz od razu powiesić gotowe dzieło na ścianie. Dwukolorowa dekoracja oparta na kontraście jaśniejszych i ciemniejszych punktów umili każdą przestrzeń.

 

 

6.    Pochwal się swoim dziełem!

Podziel się swoją kropkowaną pracą z nami i innymi miłośnikami kropkowania!