Co to malowanie diamentami?

Jeśli lubisz projekty DIY, malowanie diamentami będzie dla Ciebie świetną twórczą przygodą. Jednak uważaj! Może się zdarzyć, że od błyszczących kamieni będzie trudno Ci się oderwać. Haft diamentowy to uzależniające hobby!

 

Dzięki tej technice z łatwością stworzysz piękne mozaiki do zawieszenia na ścianie! Nie musisz być profesjonalnym artystą ani znać żadnych specjalnych procedur. Wystarczy rozpakować przygotowany zestaw, który wyślemy z całym niezbędnym sprzętem i od razu możesz przystąpić do dzieła!

Jeśli znasz już malowanie po numerach, szybko zrozumiesz zasady malowania diamentami. Zamiast nakładania farb w zaznaczone miejsca na płótnie, umieścisz na nim za pomocą specjalnego pióra małe plastikowe kamyczki w kształcie diamentów. Przygotowaliśmy szeroką ofertę motywów do haftu diamentowego - kwiaty, zwierzęta, krajobrazy i wiele innych. Wystarczy tylko wybrać!

Nie masz żadnego doświadczenia? Bez obaw! Malowanie diamentami jest tak proste, że poradzi sobie z nim nawet małe dziecko. Twoim zadaniem jest po prostu wypełnienie przygotowanego wzoru błyszczącymi diamentami!

17 

Jak to zrobić?

Na lepkie płótno, które podzielone jest na maleńkie kolorowe pola z różnymi symbolami i numerami, nakładasz diamenty z woreczków o odpowiednim symbolu lub numerze. W miarę jak stopniowo wypełniasz obraz diamentami, z mozaiki kolorowych kamieni zacznie wyłaniać się wybrany przez Ciebie motyw. Chcesz wiedzieć krok po kroku, jak to działa i poznać konkretne porady i wskazówki? Przeczytaj nasze instrukcje!

Do łatwej manipulacji diamentami otrzymasz specjalny sprzęt:

 • Diamenty, z którymi chcesz pracować, możesz wsypać z woreczka na plastikową miskę. Po lekkim potrząśnięciu diamenty wyrównają się płaską stroną w dół, dzięki czemu można od razu zacząć je wygodnie przesuwać na płótno.
 • Pióro do diamentowania służy do łatwego nabierania diamentów bezpośrednio z miski. Możesz użyć jednego lub drugiego końca - w zależności od tego, czy wolisz zbierać diamenty pojedynczo, czy po dwóch lub trzech sztukach.
 • Klej służy do tego, aby pióro był w stanie zbierać diamenty. Umocz w nim pióro i możesz rozpocząć manipulację diamentami.

 

    

Czego potrzebujesz do malowania diamentami?

 • Obraz samoprzylepny, który możesz wybrać z naszych motywów magazynowych lub zlecić wykonanie dokładnie według własnego zdjęcia.
 • Woreczki z diamentami (w zestawie)
 • Sprzęt do diamentowania (w zestawie)
 • Cierpliwość i chęć tworzenia - zanim ułożysz wszystkie diamenty na płótnie, upłynie trochę czasu, ale efekt będzie tego wart!
 • Przyjemne miejsce do pracy - możesz diamentować w domu lub na przykład na wakacjach. Prawie wszędzie, gdzie zapragniesz!

15

Płótno samoprzylepne przyjdzie do Ciebie zwinięte jak dywan...

18

... lub napięte na blejtramie, jeśli wybrałeś tę opcję w zamówieniu. Blejtram ułatwia proces tworzenia i umożliwia powieszenie gotowego obrazu bezpośrednio na ścianie.

21

Torebki z diamentami są zawsze dobrane dla jednego konkretnego obrazu. Ich kolory i liczba zmieniają się zatem w zależności od wybranego motywu. Diamentów zawsze jest dostatek, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci kamieni o konkretnym kolorze.

 

Diamenty zrelaksują ciało i umysł

Czy już zapomniałeś o wszystkich swoich zmartwieniach? Zanurz się jeszcze głębiej w fascynujący świat diamentów! W przypadku malowania diamentami że sama droga może być również celem! Oprócz poczucia satysfakcji i spełnienia podczas malowania czeka na Ciebie spora dawka zabawy, koncentracji i relaksu.

Oprócz świetnego hobby malowanie diamentami ma efekt terapeutyczny, ponieważ zmusza do skupienia się na jednym zadaniu. Pozbądź się stresu i zrelaksuj się z diamentami sam lub w towarzystwie najbliższych!

Dlaczego zakochasz się w malowaniu diamentami od Wymalujtosam?

 • 100% produkcja w Czechach! To gwarantuje szybką dostawę w ramach Europy Środkowej.
 • Pozbądź się stresu, wzmocnij koncentrację i ciesz się zabawą i relaksem.
 • Nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia w malowaniu diamentami ani specjalnej zręczności.
 • To wspaniałe zajęcie dla całej rodziny! Spędź miły wieczór z całą rodziną, układając wspólny obraz.
 • Obraz z diamentów to świetny prezent! Niezależnie od okazji, ten osobisty prezent z pomysłem odniesie sukces!
 • Możesz stworzyć własną galerię obrazów ze swoich zdjęć.
 • Ta zabawa nadaje się dla każdego bez względu na wiek.