INSTRUKCJE do malowania diamentami

Jesteś fanem malowania diamentami i chcesz się nim cieszyć w najwyższej możliwej jakości? Od kwietnia 2021 jesteśmy bezpośrednim producentem obrazów do malowania diamentami! Wszystkie zestawy prezentowane w naszym e-sklepie są dostępne w magazynie w Pradze i gotowe do szybkiej wysyłki do Ciebie.

Malowanie diamentami jest podobne do malowania po numerach, ale zamiast pędzli i farb akrylowych wypełniasz lepkie płótno symbolami setek małych plastikowych diamentów o olśniewającym połysku. W naszych instrukcjach przedstawiamy łatwy proces układania diamentowej mozaiki krok po kroku.

 

Zestaw do malowania diamentami zawiera

 • 1x płótno (zwinięte lub naciągnięte na blejtramie, zgodnie z zamówieniem)
 • 1x aplikator – pióro do układania diamentów
 • 1x kostka kleju do mocowania diamentów
 • 1x plastikowa łopatka do diamentów
 • Woreczki z diamentami opatrzone kodem numerycznym (liczba jest indywidualna)
 • Woreczki z zamkiem błyskawicznym (do przesypania napoczętych kolorów diamentów)
 • Naklejki z symbolami do woreczków z zamkiem błyskawicznym

 

 

Rozpakowanie wszystkich części

 

1. Rozpakuj przesyłkę od Wymalujtosam.pl przygotuj płótno (rozwinięte lub naciągnięte na blejtramie rama) i wszystkie akcesoria na płaskiej powierzchni.

 

Przygotowania

2. Powierzchnia płótna z nadrukowanym opatrzona jest warstwę ochronną. Ostrożnie zdejmij kawałek folii, nie zdzieraj jej jednak całej, aby warstwa klejąca nie wyschła przed zakończeniem malowania. Także pióro do aplikacji diamentów ma na sobie klej i folię ochronną. Zdejmij folię z pióra przed rozpoczęciem malowania.

Jak znaleźć odpowiedni woreczek z diamentami?

3. Spójrz na odsłoniętą część obrazu. Który symbol najczęściej powtarza się na płótnie? Połącz symbol diamentu na płótnie z kodem numeru na woreczku z diamentami.

Powiedzmy, że to symbol „D”. Spójrz na legendę na drugiej stronie instrukcji, aby dowiedzieć się, jaki kolor należy symbolowi „D” i jaki kod numeryczny jest mu przypisany. Za pomocą tych informacji łatwo znajdziesz odpowiedni woreczek z diamentami.

Rozpocznij malowanie diamentami

4. Wysyp trochę diamentów z woreczka na białą plastikową łopatkę i delikatnie wstrząśnij. Diamenty obrócą się płaską stroną do dołu, aby były w idealnej pozycji do przeniesienia na obraz.

5. Wciśnij pióro do aplikacji diamentów głęboko w klej, aby można było łatwo podnieść nim diamenty. Substancja klejąca utrzymuje się na końcówce aplikatora, więc nie ma konieczności każdorazowego wkładania do niej pióra.

6. Gdy masz już diament na końcówce diamentowego pióra, umieść go na odpowiednim symbolu na płótnie. Teraz już tylko powtarzaj ten krok! Stopniowo usuwaj folię ochronną i aplikuj diamenty na puste ponumerowane pola.

7. Kiedy pokryjesz wszystkie symbole na płótnie odpowiednimi diamentami, przyciśnij je jeszcze raz do płótna, na przykład za pomocą, aby lepiej się przykleiły.

8. Gotowe? Gratulujemy obrazu namalowanego diamentami! Podzielisz się z nami wynikiem?

Masz jakieś pytania? Napisz do nas na adres info@wymalujtosam.pl.

Uwaga: malowanie diamentami może uzależniać. :) 

Obraz ani aplikator do diamentów nie są zabawką, a plastikowe diamenty nie nadają się do spożycia.

Uwaga: produkt nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat.

 

 

 PRAKTYCZNE RADY:

 • Najpierw przyklej jeden kolor diamentów, a potem przejdź do następnego.
 • Włożenie diamentu między 2 już umieszczone może być trudniejsze. Wciśnij go mocniej za pomocą pióra, a diament pięknie się dopasuje.
 • Włożyłeś aplikator do kleju, ale diament się do niego nie przykleja? Spróbuj ponownie mocno wepchnąć pióro w masę klejącą. Pióro jest gotowe do diamentowania, jeśli zebrany klej jest widoczny na jego końcówce.
 • Na razie skończyłeś z jednym kolorem? Wsyp pozostałe diamenty z łopatki bezpośrednio do zapasowego woreczka na zamek błyskawiczny. Aby następnym razem szybciej znaleźć kod i symbol z płótna, przyklej stosowną naklejkę na woreczek.
 • Skończyłeś część obrazu? Przykryj ją folią ochronną i przyciśnij diamenty dłonią, aby lepiej utrzymały się na swoim miejscu.

32

Tzw. blejtram, czyli wewnętrzną ramę, która ułatwia napięcie obrazu w celu łatwego umieszczania na nim diamentów, a jednocześnie zapewnia możliwość zawieszenia gotowego obrazu na ścianie.