Różnorodność palety to podstawa, czyli dlaczego w malowaniu po numerach jesteśmy najlepsi na rynku

Czy wiesz, jak rozpoznać wysokiej jakości obraz do malowania po numerach? Jednym z wiarygodnych wskaźników jest różnorodność kolorów farb w palecie. Liczba ich odcieni ma wpływ na jakość gotowego obrazu i na to, jak bardzo będzie on - na przykład podczas malowania według własnego zdjęcia - przypominać rzeczywistość. Chcesz naprawdę wiernie uchwycić chwile swojego życia? Przeczytaj, dlaczego mamy produkt najwyższej jakości na rynku.

Nasza paleta obejmuje 700 kolorów – to 3 razy więcej od innych!

Na początku produkcji Wymalujtosam.pl próbowaliśmy również pracować z mniejszą paletą około 250 kolorów. Nie udało nam się jednak stworzyć obrazu do malowania po numerach w takiej jakości, z której bylibyśmy zadowoleni. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest wystarczająco dużo kolorów, ale niestety, to nieprawda: jakościowego obrazu do malowania po numerach z własnego zdjęcia przy tak ograniczonej palecie po prostu nie da się wykonać!

Liczba kolorów w naszej palecie różni się w zależności od tego, jakie odcienie uda nam się wyprodukować, jednak nigdy nie otrzymujemy mniej niż 700 różnych kolorów.

Zwykle mamy trzy razy więcej kolorów niż nasi konkurenci. A to zauważalna różnica! Przekonasz się na własne oczy… i pędzel!

 

16988

 

Szeroka gama kolorystyczna zapewnia najlepsze rezultaty malowania po numerach na rynku.

 

Produkcja w Czechach

W Wymalujtosam.pl idziemy własną drogą i nie polegamy na dostawcach z zagranicy. To znaczy, że stworzyliśmy nasze własne oprogramowanie i sami zapewniamy również produkcję farb akrylowych. Motywów do naszych kolekcji nigdzie nie kopiujemy, tylko wyszukujemy je sami. Nie tylko na rynku polskim jesteśmy wyjątkowi.

17424

U nas znajdziesz setki oryginalnych motywów do pomalowania.

 

A dlaczego to tak ważne? Z naszego doświadczenia na rynku malowania po numerach wynika, że ​​istnieją dwa podstawowe rodzaje produkcji.

  1. Chińska produkcja obrazów do malowania po numerach

Są to zazwyczaj płótna sprzedawane bez blejtramów. Chińscy producenci mają zwykle w palecie ponad 500 kolorów, więc ich płótna posiadają pewną jakość. Jednak wadą dla klienta z Europy pozostaje długi czas dostawy z Chin, a w okresach zwiększonego zapotrzebowania, takich jak święta Bożego Narodzenia czy tradycyjny obchodach chińskiego Nowego Roku w lutym, czas dostawy jest znacznie dłuższy i przekracza nawet 40 dni. Kolejną przeszkodą w zakupie są nowa ustawa ważna od 1 lipca 2021 r., która określa konieczność zapłaty dodatkowego podatku VAT, co wiąże się z nieprzyjemnymi formalnościami.

UWAGA! Czy wiesz, jak poznasz, że sklep internetowy sprzedaje towary z Chin? Przykładowo w wybranym sklepie nie można zamówić malowania po numerach z własnego zdjęcia z dostawą w ciągu 14 dni.

  1. Łotewska produkcja obrazów do malowania po numerach

To franczyza łotewsko-rosyjskiej firmy Doyoupaint.com. Wadą tej produkcji jest mocno ograniczona gama kolorów - jest ich jedynie 243.

Na początku produkcji Wymalujtosam.pl próbowaliśmy również pracować z mniejszą paletą około 250 kolorów. Nie udało nam się jednak stworzyć obrazu do malowania po numerach w takiej jakości, z której bylibyśmy zadowoleni. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest wystarczająco dużo kolorów, ale niestety, to nieprawda: jakościowego obrazu do malowania po numerach z własnego zdjęcia przy tak ograniczonej palecie po prostu nie da się wykonać! Inną wadą łotewskiej franczyzy jest to, że dziesiątki, a nawet setki innych malarzy z innych krajów prawdopodobnie namalowało ten sam obraz. Nie możesz więc mówić o oryginalnych pracach.

UWAGA! W jaki sposób możesz poznać, że chodzi o obraz pochodzenia łotewsko-rosyjskiego? Wszystkie obrazy mają charakterystyczne oznaczenie kolorystyczne utworzone za pomocą litery i cyfry - na przykład J1, W2 i &3 itd.

 

Własne opracowanie projektów graficznych

Jeśli chcesz zamówić obraz z własnego zdjęcia, przed wysłaniem zamówienia prześlemy Ci projekt graficzny do akceptacji, który pokaże Ci, jak będzie wyglądał gotowy obraz po pomalowaniu przez Ciebie. Sami tworzymy projekty graficzne ze zdjęć, które do nas przyślesz, dzięki czemu możemy zapewnić jakość i indywidualną usługę, która na przykład pozwala Ci raz zmienić zdanie i wysłać kolejne zdjęcie, zastępujące oryginalne w procesie zamawiania. Działamy na poziomie osobistym, z ludzkim podejściem i staramy się w pełni zadowolić każdego klienta.

17539

Dzięki projektowi graficznemu od nas uzyskasz miał jasny obraz tego, jak będzie wyglądał wynik.

 

Wyjątkowa jakość druku 

Czy wiesz, jak mierzy się jakość druku? Podawana jest w tzw. DPI - z angielskiego „dots per inch” czyli liczba pikseli na linię o długości 2,54 cm. Czasopisma i większość firm zajmujących się malowaniem po numerach utrzymuje jakość druku na poziomie 300 DPI. Wierzymy, że cyfry i linie jasno wydrukowane na płótnie są jednym z podstawowych warunków, aby malowanie po numerach naprawdę sprawiało radość. Dlatego wszystkie materiały przygotowujemy w jakości 600 DPI.

Co to oznacza dla Ciebie? Nasze płótno będzie Cię czytać znacznie lepiej niż płótna innych producentów malowania po numerach. Nawet najmniejsze pola z liczbami są doskonale widoczne dzięki wyjątkowej jakości druku. Oceń sam porównując zdjęcia:

1) Przykład standardowego sposobu drukowania pól na płótnie do malowania po numerach

 

2) Przykład naszego sposobu drukowania pól na płótnie do malowania po numerach

 

Mierzenie kolorów spektrofotometrem 

Do pomiaru kolorów farb używamy profesjonalnego spektrofotometru. Pomaga nam to uniknąć pomyłek z orientacją w tak ogromnej gamie kolorystycznej, jaką oferujemy i dlatego bardzo rzadko się zdarza, że odcień farby różni się od naszego projektu graficznego. 

 

A co sądzą klienci o naszej ofercie? Przeczytaj kilka recenzji malarzy, którzy mają już nasze obrazy pod pędzlem! 

„Zdecydowanie nikt nie musi się obawiać malowania, to wcale nie jest skomplikowane, tylko czasochłonne. Ale to dlatego, że wybrałem trawę jako tło i mam 10 odcieni zieleni. Warto poświęcić czas na pracę i nie spieszyć się, między nakładaniem poszczególnych kolorów dobrze jest poczekać, aż farba wyschnie. Każdą awarię można jednak przemalować. Efekt będzie tego wart.”

„Doskonała komunikacja, szybkość i produkcja”.

„Piękne kolory"

„Maluję drugi obraz według własnego zdjęcia i jestem bardzo podekscytowana. To uzależnienia i przyciąga jak magnes!!!"

„Piękny wynik, bardzo wysoka jakość wykonania."

„Bardzo szybka i profesjonalna komunikacja, w tym doradztwo (przydatność zdjęcia) przed produkcją obrazu."

„Jeszcze nie zacząłem malować, ale patrząc na wydrukowany szablon myślę, że obraz będzie świetny”.

„Wysłałem zdjęcie o nieodpowiedniej jakości i pan komunikował się ze mną bardzo chętnie i cierpliwie. Dopiero jak udało mi się wysłać zdjęcie dobrej jakości, powstał projekt, który po mojej akceptacji trafił do produkcji. Obraz jest bardzo dobrze wykonany i z niecierpliwością czekamy na reakcję obdarowanej osoby i efekt po malowaniu.”

„Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Przed samym zakupem otrzymałam niezbędne informacje i pomoc. Już pierwszy projekt graficzny był taki, jak sobie wyobrażałam. Na pewno nie był to ostatni zakup."

„Jakość mnie zaskoczyła, obraz kompletnie odwzorowuje rzeczywistość."

„Gorąco polecam ten sklep. Chciałabym, żeby takich było jak najwięcej”.