Malowanie po numerach dla seniorów: Zabawa i gimnastyka dla mózgu

Malowanie po numerach to wspaniałe zajęcie dla seniorów. To zabawa, która pomaga utrzymać sprawność mózgu. Malowanie może pomóc w rozwoju kreatywności, pamięci poznawczej i koordynacji ruchowej.

Image1

proces nie jest skomplikowany

Image1

wspomaganie funkcji mózgu

Image1

działanie antystresowe

Wspaniałe zajęcie z wieloma korzyściami

Malowanie po numerach to jeden ze sposobów na stworzenie własnego, niepowtarzalnego obrazu. Cały proces jest nieskomplikowany- płótno z nadrukowanymi ponumerowanymi polami prowadzi Cię krok po kroku do pięknego rezultatu. Nie tylko otrzymasz gustowną dekorację wnętrza, ale możesz się także cieszyć w wielu innych korzyści malowanie po numerach.

Wystarczy przygotować płótno i farby, wziąć pędzel i dać się poprowadzić. Poprzez malowanie poszczególnych pól stopniowo tworzysz piękne dzieło sztuki. Proces twórczy przynosi radość, może pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości i nastrój.Jest to prosta czynność, którą można wykonywać w każdym wieku.

Malowanie po numerach to także świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi - rodziną czy przyjaciółmi. Możecie pracować razem nad jednym obrazem lub każdy tworzyć sam i wzajemnie się motywować. Jednak z pewnością można się nim cieszyć również w pojedynkę.

Utrzymuj swój mózg w dobrej kondycji

Jedną z największych korzyści, jakie malowanie oferuje, jest wsparcie funkcjonowania mózgu. Choć sam proces nie jest skomplikowany, to jednak twórcze działanie wymaga zaangażowania pamięci. Malowanie poszczególnych pól poprawia funkcje poznawcze pamięci. Wymagana jest pewna doza cierpliwości i ostrożności, ponieważ trzeba dbać o drobne szczegóły.Z tego powodu malowanie poprawia również koordynację ruchową i ogólnie jest świetnym sposobem na utrzymanie witalności i sprawności mózgu.

Dodatkowo tworzenie obrazu ma działanie antystresowe. Można oddać się chwili dla siebie, skupić się tylko na kolorowaniu w całkowitym spokoju i pozwolić, aby codzienne troski odpłynęły. Gotowe dzieło może następnie ozdobić Twój dom, lub możesz je podarować komuś jako miły prezent.

Obrazy odpowiednie dla osób starszych

Proste motywy to idealny wybór na początek. W naszej ofercie znajdziesz na przykładmotywy abstrakcyjne,zwierzęta,kwiatymandale czy nawet znaki zodiaku. Z biegiem czasu możesz wtedy przejść do bardziej złożonych obrazów, wybrać na przykład swoje ulubione miejsce – w Polsce lub na świecie. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Jeśli chcesz naprawdę oryginalnego obrazu, możesz wybrać malowanie po numerach własnego zdjęcia. Profesjonaliści przekształcą go w szablon z ponumerowanych pól na płótnie, które następnie pomalujesz. Rezultatem jest wyjątkowe uwiecznienie ulubionej chwili, lub na przykład portret wnuczków.

Wskazówki dla udanego malowania

Jeśli jesteś seniorem, który chciałby spróbować malowania po numerach, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

  • Nieskomplikowane motywy - dzięki gotowemu płótnu nie musisz być artystą, aby stworzyć piękny obraz, ale wybór odpowiedniego motywu znacznie ułatwi cały proces. Dlatego na początek zalecamy wybrać coś prostego. Stopniowo będziesz pracować nad bardziej skomplikowanymi motywami, ale zbyt trudny obraz na początek może Cię zniechęcić.
  • Uzbrój się w cierpliwość i nie bój się popełniać błędów - nie stresuj się, jeśli niektóre pola pomalujesz nie tak. W gotowym rezultacie te błędy znikną. Daj sobie dużo czasu i nie rozpaczaj, Twoje umiejętności z czasem się poprawią.
Oryginalny prezent dla babci

Kreatywne zajęcia, takie jak malowanie, to świetny sposób na utrzymanie mózgu w dobrej formie. Kolorowanie ponumerowanych pól jest stosunkowo proste, ale efekt robi wrażenie. Wystarczy więc wybrać motyw, zamówić zestaw z płótnem, pędzlami i farbami i można cieszyć się tym wyjątkowym sposobem spędzania wolnego czasu.