Wskazówki i triki

Chcesz mieć jeszcze więcej zabawy z naszymi kreatywnymi technikami? A może zaoszczędzić trochę czasu na dokończenie obrazu lub w inny sposób ułatwić sobie tworzenie? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zainspiruj się tymi, które najbardziej Cię ekscytują!

 

HAFT DIAMENTOWY  

PRZYSPIESZ PROCES TAK JAK TO TYLKO MOŻLIWE!

Uważasz, że układanie jednego diamentu po drugim, aż cały obraz zostanie ukończony, jest trudne i żmudne? Nie musi tak być! Chcemy, aby tworzenie było dla Ciebie tak proste, jak to tylko możliwe i było w nim trochę dynamiki! Jest na to kilka sposobów:

 • Wypróbuj naszą sztuczkę z woskiem zawartym w każdym kreatywnym zestawie do haftu diamentowego. Zwykle zanurza się w nim diamentowe pióro, a końcówka pióra trzyma kawałek wosku, dzięki czemu pióro może zbierać diamenty.
 • Co powiesz na pominięcie pracy z piórem i nabieranie wszystkich diamentów bezpośrednio na wosk? Tak, można to zrobić i w ten sposób wypełnianie większych obszarów oznaczonych tym samym symbolem będzie niezwykle łatwe!
@vymaluj_si_sam Lifehack na diamantování Tenhle lifehack ušetří hodiny! #lifehack #tipy #diamantování #art ♬ původní zvuk - vymaluj_si_sam
 • Podoba Ci się taka przyspieszona praca? Oprócz wosku możesz użyć szeregu specjalnych akcesoriów, takich jak wałek, dzięki któremu nakładanie diamentów na płótno jest jeszcze łatwiejsze i bardziej precyzyjne!

Kup teraz

DBN kolečko (2)
@creative.mat Have you ever tried this? It makes my diamond painting do much easier 😍😍🤍 #diamands #diamondpainting #diamondpaintingfactory #lifehack #art #artist ♬ Baianá (Sped Up Version) - Bakermat

 

 

A to jeszcze nie wszystko. Dla tych, którzy lubią pracować szybko, mamy pióro diamentowe, który ma po drugiej stronie wałek. Jest to miejsce, w którym można zebrać największą ilość diamentów na raz i przenieść je na obraz za jednym pociągnięciem! W zestawie znajduje się również kilka zapasowych kolorowych nasadek.

 

 

ZRÓB PORZĄDEK!

 • Z haftem diamentowym zawsze jest jeden mały kłopot. W ferworze tworzenia często się rozsypują i mieszają. Z organizerami nic takiego się nie stanie. Mamy ich mnóstwo do wyboru! Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Pięknie posegregowane kolory nie będą już Cię rozpraszać. 

 

MALOWANIE PO NUMERACH

NIE BÓJ SIĘ ZASCHNIĘTEJ FARBY!

 • Ostrożne zamykanie pokrywek z farbą powinno pozwolić na ich dłuższe użytkowanie. Co jednak zrobić, gdy pokrywka jest uchylona, a farba nie ma już odpowiedniej konsystencji?
 • Weź pędzel, zanurz go w wodzie, a następnie upuść kilka kropel do kubka z farbą. Dokładnie wymieszaj zawartość wykałaczką, aż farba znów będzie pięknie gładka i możesz zacząć malować!

 

KORALIKI DO PRASOWANIA

 

UNIKNIJ WYPADKU!

 • Nie ma nic gorszego niż sytuacja, gdy po wielu godzinach ciężkiej pracy opierasz dłoń na już ułożonej części podkładki, a wszystkie koraliki natychmiast się do niej przyklejają! Jeśli chcesz zapewnić sobie sukces, posyp wcześniej ręce sypkim pudrem dla niemowląt, który "pokryje" nie tylko dłonie, ale i nerwy!
 • Innym sposobem na uniknięcie tej niedogodności jest przyklejenie gotowych części przed ukończeniem całej podkładki. Po prostu pracuj od góry do dołu i natychmiast zabezpiecz każdą gotową sekcję taśmą samoprzylepną.

APLIKUJ KORALIKI NA WIELE SPOSOBÓW!

 • Używasz do nakładania koralików na podłoże pęsety lub własnych palców?
 • Jeśli masz już w domu zestaw do kreatywnego malowania diamentami, możesz wypróbować jeszcze jeden sposób i użyć diamentowego pióra! Wystarczy umieścić końcówkę na środku koralika, docisnąć go palcem i przenieść na matę!

KROPKOWANIE

ZACZNIJ OD ŚRODKA!

 • Podczas kropkowania zalecamy rozpoczęcie mniej więcej w środku obrazu i nie przeskakiwanie w inne miejsca podczas procesu tworzenia, aby wybrany motyw szybko wyłonił się spośród setek kropek!
 • Jeśli kropkujesz z inną osobą, każde z was powinno zacząć od innej stron obrazu.
 • Technika kropkowania jest jedną z naszych najprostszych. Obrazy są szybkie do wykonania i nie wymagają wielu narzędzi. Najlepszą wskazówką, jaką mamy dla Ciebie, jest włączenie muzyki lub podcastu na słuchawkach i zanurzenie się w 100% relaksie!