Haft diamentowy: przydatne wskazówki

Malowanie diamentami to wielkie wyzwanie, którego efektem końcowym jest doskonały, lśniący obraz. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z haftem diamentowym, polecamy rozpocząć przygodę z mniejszymi rozmiarami płótna. Uzyskanie efektu końcowego zajmuje trochę czasu. Połączyliśmy nasze doświadczenie z opiniami naszych klientów i przynosimy Ci kilka wskazówek, które sprawią, że cały proces przebiegnie płynnie. 

NAUKA PRACY Z DIAMENTAMI

Choć h diamentowy to nic trudnego, kilka wskazówek ułatwi Ci pracę i zwiększy frajdę!

  • Za każdym razem wysyp z torebki na miskę mniejszą ilość diamentów. Gdy lekko potrząśniesz miseczką, diamenty lepiej się rozłożą.
  • Zacznij od przyklejenia najpierw jednego koloru diamentów, a następnie przejdź do następnego. Przyspieszy to nakładanie i pozwoli uniknąć chaosu.
  • Umieszczenie diamentu między 2 już umieszczonymi kamieniami może być trudniejsze. Przyciśnij mocniej piórem, a diament pięknie się ułoży.

NAUKA PRACY Z PIÓREM DIAMENTOWYM

W kreatywnym zestawie malowania diamentami znajdziesz specjalne pióro i lepką substancją. Ci pomocnicy sprawiają, że cały proces jest dziecinnie prosty.

  • Umieściłeś pióro w lepkiej substancji, ale diament się do niego nie przykleił? Spróbuj ponownie wcisnąć pióro w substancję. Pióro jest gotowe do diamentowania, jeśli w końcówce widać klej.
  • Czy wiesz, że możesz z łatwością podnieść do 3 diamentów jednocześnie? Wypróbuj najpierw 1, potem 2, a gdy nabierzesz wprawy, pójdzie Ci ze 3 diamentami jak z płatka!

POTRZEBUJESZ SYSTEMU

Płótno, folia, diamenty, pióro, klej, woreczki i różne symbole oraz łopatka. Stwórz system pracy, aby nie zgubić się we własnej kreatywności!

  • Skończyłeś na razie z jednym kolorem? Przenieś resztki diamentów z miseczki bezpośrednio do zapasowej torebki z zamkiem błyskawicznym, aby się nie zgubiły.
  • Aby następnym razem nie musieć dopasowywać kodu i symbolu z płótna, naklej na torebkę naklejkę z prawidłowym oznaczeniem.
  • Rozpocznij diamentowanie w jednym z rogów obrazu. Odklejaj folię ochronną stopniowo, we własnym tempie. Jeśli zdejmiesz folię naraz, nic nie ochroni płótna, a do następnej sesji diamentowania może przylgnąć do niego dużo kurzu i innych zabrudzeń.
  • Dokończyłeś odklejoną część obrazu? Przykryj ją folią i dociśnij dłonią, aby upewnić się, że diamenty są na swoim miejscu.

 

 

Nasze akcesoria sprawiają, że haft diamentowy jest o 100% przyjemniejszy. Jesteś gotowy, aby przenieść tę zabawę na wyższy poziom?