Uwiecznij na płótnie oryginalny motyw lub daj się ponieść abstrakcji

Malowanie to świetna forma spędzania wolnego czasu, która rozwija kreatywność i pozwala odprężyć się od codziennych trosk i stresu. Nawet jeśli nie czujesz się być artystą, nie oznacza to, że nie możesz malować. Istnieją różne sposoby na zabawne tworzenie pięknych dzieł.

Płótno z dowolnym motywem

Jeśli na razie nie odważysz się stworzyć własnego obrazu lub po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, na pewno spodoba Ci się malowanie po numerach na płótnie. Możesz wybierać spośród wielu gotowych motywów. Możesz wybrać wcześniej przygotowany motyw lub zlecić produkcję kolorowanki według własnego zdjęcia. Płótno podzielone jest na pola oznaczone numerami, według których następnie malujesz. W ten sposób z łatwością namalujesz nawet pozornie skomplikowane obrazy.

Płótno na blejtramie

Wybierając płótno masz dwie możliwości. Pierwsza to wybór tylko zwiniętego płótna z szablonem do malowania. Jeśli jednak chcesz zaraz po malowaniu powiesić obraz na ścianie, lepiej wybrać już naciągnięte płótno. Malowanie po numerach z blejtramem jest prostsze - płótno jest naciągnięte i gotowe do malowania, a Ty nie musisz się dodatkowo niczym martwić.

Własny motyw

Jeśli niespecjalnie pociąga Cię malowanie po numerach i zamiast konkretnego motywu wolisz abstrakcję, proponujemy łatwe rozwiązanie. Potrzebne będzie tylko płótno, farby, a także taśma klejąca.

  1. Zanim zaczniesz malować, przyklej taśmę klejącą do płótna, aby powstały różne kształty.
  2. Następnie możesz pomalować każde z pól dowolną farbą.
  3. Na koniec po prostu usuń taśmę, a otrzymasz oryginalny obraz.

Malując po numerach nawet się nie spodziewasz, a zostaniesz artystą. Wybieraj spośród różnych motywów i nadaj im koloru za pomocą pędzla.