Prosta i elegancka kreatywna zabawa - wypróbuj kropkowanie

Lubisz tworzyć i szukasz nowego sposobu spędzania wolnego czasu? Dzięki kropkowaniu możesz zostać artystą i stworzyć swój własny, oryginalny obraz. Jest to nietradycyjna technika, dzięki której z łatwością powstają wyjątkowe dzieła.

Metoda kropkowania

Kropkowanie pozwala Ci na stworzenie interesującego obrazu, nawet jeśli nie masz talentu artystycznego. Cały proces jest prosty, wystarczy wybrać motyw. Otrzymasz szablon składający się z kropek i kółek o różnych rozmiarach. Pozostaje tylko wypełnić te małe kształty wybranym kolorem markera, na przykład czarnym.

Nie tylko stworzysz wyjątkowy obraz, ale podczas całego procesu poprawisz koncentrację. Skoncentrujesz się tylko na danej czynności i pozbędziesz się codziennych zmartwień. Wystarczy wziąć marker do ręki i zacząć kolorować kółka i kropki. Szablon poprowadzi Cię sam a Ty będziesz cieszyć się tym, jak ciekawa praca powstaje stopniowo pod Twoimi rękami.

Subtelne motywy

Technika kropkowania nie jest skomplikowana, potrzebujesz jedynie koncentracji, pewnej ręki i jasnego umysłu. Kropkowanie to sposób na oderwanie się od wszystkich problemów przynajmniej na chwilę i skupienie się tylko na tworzeniu. Poświęć chwilę dla siebie, bądź kreatywny i pozwól swoim myślom rozlecieć się. Podczas tej aktywności wystarczy skupić się na kropkach, które będą Cię prowadzić krok po kroku.

Popularne motywy to np. kwiaty. Imponują monochromatycznym designem, gdzie wszystkie detale się wyróżniają. Możesz wybierać spośród wielu gatunków, czy lubisz tulipany, czy raczej stokrotki. Inne popularne motywy to zdecydowanie zwierzęta, zarówno w zwykłych, jak i abstrakcyjnych odsłonach. Do wyboru jest wiele różnych zwierząt, więc łatwo jest znaleźć swoje ulubione i narysować je za pomocą kropek.

Imponujące obrazy

Do kropkowania nie potrzebujesz skomplikowanych instrukcji - cały proces jest naprawdę prosty. Wystarczy trzymać się do wzoru na płótnie. Wypełniając wszystkie pola powstanie gotowe dzieło, gdy wszystkie kropki wizualnie połączą się w wybrany motyw.

 

Obraz na podstawie własnego zdjęcia

Nawet jeśli nie wybierzesz z szerokiej gamy różnych motywów, istnieje inna opcja. Możesz stworzyć szablon na podstawie własnego zdjęcia. Wybór motywu zależy wyłącznie od Ciebie, może to być na przykład zdjęcie rodzinne. Możliwość wykonania własnego motywu sprawia, że ​​kropkowanie to wspaniały prezent dla najbliższych. Wybierz więc zdjęcie, które ich ucieszy!

Może to być miłe wspomnienie lub cokolwiek, co jest ważne dla Ciebie lub odbiorcy. Do techniki kropkowania nie są potrzebne żadne skomplikowane narzędzia, wystarczy zamówić gotowy zestaw z motywem, który Ci się podoba. W zestawie otrzymasz szablon motywu na płótnie oraz 2 markery różnej grubości w wybranym kolorze. To wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć kropkować.

Krótko mówiąc, w zestawie do kropkowania znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia obrazu. Reszta zależy od Ciebie - weź marker, odłóż na bok zmartwienia i zacznij tworzyć.