Mona Lisa: Stwórz swój własny oryginalny obraz

Mona Lisa to jeden z najbardziej znanych symboli sztuki. Ten obraz możesz jednak samodzielnie stworzyć w domu. W krótkim czasie staniesz się mistrzem prawie jak Leonardo Da Vinci, a malowanie nie będzie trudne nawet dla początkujących. Szablon z liczbami poprowadzi Cię krok po kroku do gotowego obrazu.

Luwr

Luwr jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie i ma w swoich zbiorach wiele ważnych dzieł sztuki. Jeśli planujesz wakacje w Paryżu, tego miejsca na pewno nie przegap. Zwłaszcza jeśli chcesz zobaczyć wyjątkowe obrazy o bogatej historii. Miłośnicy sztuki przyjeżdżają tu z całego świata, aby zobaczyć największe perełki – nie tylko na obrazy, ale także rzeźby i inne dzieła sztuki.

Leonardo Da Vinci

Jednym z najbardziej znanych artystów jest Leonardo Da Vinci. Niektóre z jego dzieł można również zobaczyć w Luwrze. Ten wspaniały człowiek zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy. We wszystkich jego pracach widać ponadczasowość, a nawet ukryte symbole. Potrafisz je odnaleźć w jego najsłynniejszym obrazie, wspomnianej już Mona Lisie? Jednak sztuka na pewno nie należy tylko do muzeów, własne oryginalne dzieło można również stworzyć w domu.

Obraz Mona Lisa

Obraz ten jest tak ceniony, że w 1911 roku został nawet skradziony z galerii Luwru. Po znalezieniu został prześwietlony, aby sprawdzić, czy to naprawdę oryginał - i pojawiła się ciekawa rzecz. Mona Lisa pierwotnie miała brodę! Dopiero później zostały przemalowana. Plotka głosi, że modelem mógł być brodaty kochanek Da Vinciego!

Istnieje wyjątkowa okazja, aby stworzyć ten obraz własnymi rękami. Nie musisz być artystą, aby to zrobić, potrzebujesz tylko specjalnego płótna i parę akcesoriów, które możesz kupić w jednym zestawie.

Malowanie po numerach

Malowanie po numerach daje możliwości nawet tym, którzy nie mają dużego doświadczenia z malowaniem. W zestawie są wszystkie potrzebne farby, pędzle i płótno z naszkicowanym motywem oznaczonym cyframi. Wystarczy pomalować je na odpowiednimi odcieniami farby. Możesz wybrać obraz o różnych rozmiarach, zarówno duże płótno, które stanie się świetną ozdobą Twojego wnętrza, jak i mniejsze płótno. Możesz stworzyć na przykład oryginalny obraz Mony Lisy, którego pozazdrościłby ci nawet Leonardo Da Vinci!

Malowanie diamentowe

Oprócz klasycznego malowania oferujemy również malowanie diamentami. Nie będziesz potrzebować pędzli ani farb, wystarczy odrobina cierpliwości. Jak to działa? Otrzymasz lepkie płótno, które jest oznaczone symbolami. Według nich wystarczy przykleić poszczególne diamenty za pomocą diamentowego pióra. Rzuć się w wir kreatywnej czynności i obserwuj, jak pod Twoimi rękami powstaje niepowtarzalna diamentowa mozaika. Dodatkowo pięknie mieni się w świetle, dzięki czemu zdecydowanie przyciąga uwagę.

Zarówno obrazy diamentowe, jak i malowane, są imponujące, i możesz je tworzyć, nawet jeśli nie jesteś artystą. To świetna rozrywka, podczas której zrelaksujesz się, a nagrodą będzie nietuzinkowy obraz.