Malowanie po numerach, haft diamentowy i kropkowanie: czym się różnią?

Twórcze czynności wspierają i rozwijają Twój umysł, dlatego wybierz odpowiednią dla siebie kreatywną zabawę. Istnieją różne opcje dla początkujących i zaawansowanych. Malowanie po numerach, malowanie diamentami, czy może kropkowanie? Zapoznaj się z tymi metodami i wybierz jedną z nich… lub wszystkie.

Malowanie po numerach

Malowanie po numerach jest idealne dla każdego, kto chce spróbować malować jak prawdziwy artysta. Nie musisz mieć dużego doświadczenia – cały proces jest zaprojektowany tak, aby poradził sobie nawet początkujący malarz. W zestawie dostajesz wszystko, czego potrzebujesz. Jedyne, co musisz zrobić, to zacząć.

Najważniejszym elementem jest płótno o wybranym rozmiarze, na którym znajduje się wcześniej przygotowany motyw. Jest naszkicowany cienkimi liniami, które tworzą poszczególne pola oznaczone numerami. Do każdego numeru pasuje jeden pojemnik z farbą. Nie musisz więc znać skomplikowanej teorii, aby od razu móc zacząć malować. W zestawie znajdują się również pędzle o różnej wielkości, dzięki czemu możesz skupić się nawet na najdrobniejszych szczegółach. Następnie masz do wyboru płótno zwinięte lub płótno rozciągnięte na blejtramie. Płótno z blejtramem to doskonały wybór, ponieważ możesz od razu rozpocząć malowanie, a następnie powiesić wynik na ścianie.

Haft diamentowy

Haft diamentowy czyli malowanie diamentami to kolejna twórcza aktywność, w której można doskonale się zrelaksować. Nie potrzebujesz pędzli i farb, ale rezultatem będzie również niepowtarzalny obraz. W zestawie otrzymujesz płótno z nadrukowanymi znakami - każdy znak odpowiada określonemu kolorowi diamentów. Za pomocą pióra do diamentowania wystarczy przykleić poszczególne kamienie do płótna w odpowiednie miejsce. Ta czynność nadaje się dla bardziej cierpliwych osób, ponieważ praca z małymi kamieniami nie jest łatwa. Jednak przy odrobinie praktyki każdy zyska wprawę. Z poszczególnych diamentów stopniowo powstaje cały obraz, który pięknie się błyszczy, a jego wygląd jest niekonwencjonalny. Dzięki temu stanie się oryginalnym dodatkiem do Twojego wnętrza.

Kropkowanie

Jeśli szukasz czegoś naprawdę nietuzinkowego, na pewno zainteresuje Cię kropkowanie. Jest to specyficzna technika, w której obraz składa się z kropek i kółek o różnych rozmiarach. Otrzymujesz więc płótno z nadrukowanymi okrągłymi polami, które należy wypełnić markerem. Dzięki kropkowaniu możesz poprawić swoją koncentrację, ponieważ kluczem do pomyślnego wyniku jest praca z najdrobniejszymi szczegółami. Z tą techniką na pewno zapomnisz o codziennych troskach, możesz się skupić tylko na danej chwili i obserwować, jak z kropek stopniowo wyłania się gotowy obraz.

Wspólne cechy

Chociaż trzy opisane techniki różnią się pod wieloma względami, mają też wiele cech wspólnych. To przede wszystkim jedne z najlepszych sposobów na relaks i pozbycie się stresu. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy różnych motywów lub możesz stworzyć obraz według własnego zdjęcia. Z gotowym płótnem poczujesz się jak artysta, a Twoja twórcza dusza pięknie się rozwinie.

Malowanie po numerach, diamentowanie i kropkowanie zapewni każdemu doskonały relaks. Po pracowitym dniu możesz skoncentrować się tylko na kreatywnej zabawie. Niezależnie od wybranej techniki i motywu, rezultat na pewno Cię ucieszy. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany, spraw sobie miłą niespodziankę pięknym obrazem.