Jesienne tworzenie z dziećmi – kreatywne zajęcia na chłodne dni

Jesienna pogoda nie zawsze sprzyja pobytowi na dworze, więc trzeba szukać sposobów na przyjemne spędzanie wolnego czasu w domu. Z dziećmi to nie lada zadanie. Ale dzięki kreatywnej zabawie masz rozrywkę dla dzieci i siebie. Możesz wybierać spośród różnych technik, a na pewno uda Ci się stworzyć niepowtarzalne dzieło.

Zabawa w domu

Jesień przynosi coraz chłodniejsze dni, kiedy pogoda nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Co robić w domu, gdy pada deszcz? Dla dzieci w różnym wieku znalezienie zajęć, które zapewnią im rozrywkę i będą odpowiednie dla ich rozwoju, może być trudne. Jednak dzięki różnorodnej ofercie kreatywnej zabawy Twoje dzieci będą się dobrze bawić, a jednocześnie mogą wykonać niepowtarzalną dekorację - własny obraz jak prawdziwy artysta.

Malowanie po numerach

Malowanie po numerach jest idealne dla dzieci w każdym wieku. To prosta czynność twórcza. Wystarczy wybrać z szerokiej gamy motywów, na przykład zwierząt, ulubionych postaci z bajek, ale także klasyków takich jak kwiaty, natura i podobnych. Wybór motywu można dostosować do wieku dziecka. Dostępne są zarówno proste obrazki, jak i bardziej skomplikowane motywy, które zapewnią zabawę na wiele godzin. Malowanie po numerach to dla dzieci kreatywne wyzwanie. Jednak dzięki szablonowi bez problemu poradzą sobie z tworzeniem obrazu.

Własny motyw

Jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie idealnego motywu na jesienne kreacje, nic nie szkodzi. Jeśli Twoje dziecko ma ochotę na konkretny motyw, możesz zlecić wykonanie szablonu do malowania na podstawie własnego zdjęcia. Nie ma żadnych ograniczeń. W każdym zestawie oprócz praktycznego szablonu na płótnie otrzymasz także również zestaw farb i pędzli, aby proces tworzenia był jak najprostszy – nie musisz więc niczego dokupywać.

Malowanie diamentowe

Malowanie po numerach to klasyka, którą dzieci uwielbiają. Jednak w naszej ofercie znajdziesz też inne opcje na jesienne kreacje z dziećmi. Jedną z nich jest malowanie diamentami. Wymaga ono nieco więcej cierpliwości, gdyż polega na przyklejaniu do płótna drobnych kamieni według szablonu. Jednak ta aktywność dzieci całkowicie wciągnie, wspierając ich koncentrację, zdolności motoryczne i kreatywność.

Wybór motywów

Malowanie, czyli haft diamentowy dla dzieci oferuje wiele atrakcyjnych motywów - od bajek, przez królestwo zwierząt i wiele innych. Także w przypadku tej techniki dziecko może wybrać to, co lubi najbardziej. Oczywiście wybór konkretnego obrazu można również dostosować do umiejętności małego artysty. Dostępne są prostsze motywy, z którymi dziecko poradzi sobie w krótszym czasie, ale także bardziej złożone obrazy, które wymagają sporej dozy cierpliwości.

Tworzenie w domu

Oprócz malowania diamentami i malowania po numerach jest oczywiście wiele innych zajęć na jesienną zabawę w domu. Zwłaszcza starsze dzieci pokochają kropkowanie – oryginalny obrazek, w którym kropki i kółka należy wypełnić jednokolorowym markerem, aby stworzyć jednolity motyw. W menu Wymalujtosam.pl można znaleźć również koraliki do prasowania, które w nowej odsłonie ponownie zyskują popularność na całym świecie. Nawet z nimi możesz wybierać spośród wielu różnych motywów i dzięki temu znaleźć odpowiedni dla siebie.

Dzieci pokochają kreatywną zabawę! Dzięki szerokiemu wyborowi różnych technik możesz zapewnić im rozrywkę na długi czas w domu, a także w każdej chwili możesz dołączyć do nich w tworzeniu. Wybierz technikę, która zrelaksuje także Ciebie i natychmiast pozbędzie Cię codziennych zmartwień.