Jaki rozmiar obrazu do malowania po numerach wybrać na początek?

Malowanie obrazów po numerach to idealne zajęcie relaksacyjne, które zapewni Ci rozrywkę na wiele godzin. Jeśli jednak jesteś dopiero początkującym malarzem, ważne jest, aby zacząć stopniowo. Wybierając odpowiedni obraz, a właściwie jego motyw i rozmiar, łatwiej utrzymasz motywację i szybko zakochasz się w tej technice.

Malowanie na płótnie po numerach

Nie musisz być artystą, żeby malować na płótnie po numerach. Ten koncept został stworzony dla każdego bez względu na wiek i doświadczenie w malarstwie. Samo płótno poprowadzi Cię krok po kroku do stworzenia najpiękniejszego obrazu.

Zasady są proste – wybrany motyw jest naszkicowany na płótnie, a poszczególne pola oznaczone numerami. Następnie wystarczy połączyć numer na płótnie z numerem odpowiedniego pojemnika z farbą. Weź pędzel do ręki i zacznij!

Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz:

  • płótno z przygotowanym szkicem,
  • farby dobrane specjalnie do Twojego obrazu,
  • pędzle o różnych rozmiarach.

Wybór odpowiedniego motywu

Jeśli jesteś początkującym, ważne jest, aby uważnie wybrać odpowiedni motyw i rozmiar obrazu. Najmniejszy rozmiar obrazu w ofercie to zazwyczaj 40x50 centymetrów lub 40x60 centymetrów. Mniejsze płótno to świetny wybór na początek. Możesz dokładnie zapoznać się z techniką, a stworzenie obrazu nie będzie zbyt czasochłonne.

Jeśli malowanie po numerach Ci się spodoba, możesz przejść do większych obrazów - czeka na Ciebie dużo zabawy.

Oprócz wielkości samego obrazu, kluczowy jest również wybór motywu. Jako początkujący docenisz prostsze obrazy. Składają się one z mniejszej liczby większych pól i są idealne do zapoznania się z techniką malowania. W przypadku prostych motywów nie musisz się bać się sięgnąć po większym rozmiarze obrazu. Zawsze jednak zastanów się, czy taki wybór jest właściwy. Wypełnianie złożonego obrazu może być początkowo demotywujące, gdy po wielu godzinach nadal możesz nie widzieć wyniku.

Dlatego opłaca się zacząć od prostszego motywu – wystarczy kilka pociągnięć pędzla i można cieszyć się efektem. Po pierwszym sukcesie znacznie łatwiej będzie przejść do większych wyzwań. Popularnym wyborem są obrazy oparte na własnym zdjęciu. Gdy tylko poczujesz się pewniej, możesz pomalować swoje zdjęcie zamiast przygotowanych motywów.

Malowanie po numerach z blejtramem

Nie tylko dla początkujących malowanie po numerach z blejtramem to świetny wybór. W naszej ofercie znajdziesz dwie opcje - płótno zwinięte lub właśnie naciągnięte na blejtramie. Płótno z blejtramem ma szereg zalet. Nie musisz się niczym martwić, po prostu umieść obraz na stole lub sztaludze i zacznij malować, wygodnie i łatwo. Po zakończeniu możesz powiesić swoje dzieło bezpośrednio na ścianie. Otrzymasz oryginalny dodatek do swojego wnętrza.

Malowanie po numerach jest odpowiednie dla każdego, pokochają je dorośli i dzieci. Wystarczy trochę odwagi i cierpliwości – weź więc pędzel do ręki i rozpocznij kreatywną zabawę.