Jak malowanie po numerach wspiera rozwój dzieci

Malowanie po numerach to nie tylko hobby i relaks dla dorosłych. Może również pomóc dzieciom jako zajęcie rozwojowe. Płótno z nadrukowanymi numerami doskonale poprowadzi każdego malarza. Farby i pędzle są dołączone do każdego zestawu, dzięki czemu możesz od razu zacząć malować, tak jak lubią to dzieci, bez długiego oczekiwania.

Rozwijające zajęcie

W dzisiejszych czasach dzieci często spędzają wolny czas przed telewizorem lub tabletem i często bardzo trudno jest im się po prostu bawić. Na szczęście ciągła istnieją czynności, które są dla dzieci  ekscytujące, a jednocześnie pozytywnie je wzbogacają. Malowanie po numerach to twórcza aktywność, która może stać się ulubioną zabawą dla dziewcząt i chłopców.

Wsparcie i rozwój zdolności motorycznych

Malując po numerach, dzieci uczą się posługiwać różnymi narzędziami i kolorami oraz koordynować swoje ruchy. Nawet jeśli w stu procentach nie trafiają w nadrukowane pola, nie szkodzi, o to także chodzi w malowaniu. Malowanie po numerach dla dzieci doskonale rozwija motorykę dużą.

Relaks, odpędzanie stresu

Poprzez stopniowe kolorowanie i koncentrację dzieci mogą się wyciszyć i ogólnie zrelaksować. Nie każda aktywność dla dzieci może to zaoferować.

Poprawa koncentracji

Podczas malowania trzeba się skoncentrować. Dzieci są zwykle zorientowane na cel i głodne pochwał, więc będą się jeszcze bardziej starać stworzyć idealny obraz i dołożyć wszelkich starań, aby obrazy wyglądały tak, jak powinny. Popularne są na przykład motywy do malowania po numerach - zwierzęta.

Wspólna zabawa

Tę czynność można wykonywać nawet w większym gronie, nie tylko indywidualnie. Dzieci malują wspólnie z rodzicami, dziadkami lub przyjaciółmi. Każdy może namalować swój własny lub taki sam obraz, a następnie porównać wyniki.

Rozwiązywanie nagłych sytuacji

Dla wielu dzieci, jeśli popełnią błąd, cały ich świat się zawali. Malowanie po numerach uczy dzieci, że żaden błąd nie jest tragedią i że wszystko można naprawić – nie tylko podczas pracy z farbami.

Motywy polecane dla dzieci

Dzieci będą miały największą frajdę z malowania takiego obrazu, z którym będą miały jakiś związek. Na przykład mogą to być obrazy ze zwierzętami lub ich ulubionymi bajkowymi bohaterami. Starszym dzieciom z pewnością spodoba się malowanie po numerach z Marvela, różnych samochodów czy wszechświata.

Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się ze swojego ulubionego zwierzaka: psa, kota, misia, konia, dla dziewczynek np. jednorożca, królika, zwierzątek z zoo czy wodnego świata i podobnych motywów.