Banksy: Autor wyjątkowych dzieł owianych tajemnicą

Banksy to pseudonim, pod którym ukrywa się angielski artysta uliczny Swoje dzieła tworzy na ścianach, chodnikach czy bramach. Poza specyficznym stylem ciekawe jest jednak to, że tożsamość tego artysty jest nieznana.

Banksy: Popularny artysta uliczny

Banksy to legendarny artysta street artu, który ma bardzo specyficzny styl. W latach 90. rozpoczął karierę na scenie undergroundowej w Bristolu, a jego twórczość rozprzestrzeniła się stopniowo na cały świat. Ze względu na to, że dzieła sztuki ulicznej trudno przenieść do galerii, eksponowane są ich autentyczne repliki. Teraz możesz mieć te dzieła u siebie w domu w formie obrazu. Graffiti Banksy'ego przedstawia kontrowersyjne tematy, które odpowiadają aktualnym problemom społecznym.

Kto to Banksy?

Prawdziwa tożsamość tego artysty nie jest znana, ale pojawiły się spekulacje na temat tego, kto ukrywa się pod tym nazwiskiem. Powinien to być szwajcarski artysta o nazwisku Maître de Casson, ale on zaprzecza, że ​​to prawda. Można więc tylko spierać się, kto jest autorem specyficznych dzieł ulicznych.

Ze względu na to, że artysta ma bardzo rozpoznawalny styl, jego twórczość stała się szypko popularna. Możesz więc kupić np. plakat Banksy’ego, który stanie się wyjątkowym elementem każdego wnętrza.

Nowoczesna dekoracja wnętrz

Oprócz plakatów poszczególne motywy możesz uzyskać również w innej formie – obraz Banksy będzie świetnie prezentował się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki pewnej dozie kontrowersji obrazy zdecydowanie przyciągają uwagę. Możesz wybierać spośród różnych motywów w zależności od tego, co jest Ci najbliższe.

Sam stwórz obraz

Jeśli interesuje Cię twórczość tego artysty i chcesz się do niego zbliżyć, spróbuj malowanie po numerach według motywów Banksy'ego. Otrzymasz płótno z nadrukowanym motywem, który malujesz po numerach. Cały zestaw zawiera:

  • farby,
  • pędzle,
  • płótno.

Wystarczy więc zacząć! Stopniowo otrzymasz wyjątkowe dzieło bez konieczności posiadania doświadczenia artystycznego.

Sztuka ma wiele do zaoferowania dla każdego. Niezależnie od tego, czy chcesz podziwiać dzieła sztuki, czy wypróbować ich odtwarzanie, Banksy oferuje szereg ciekawych motywów.