Różnorodność palety to podstawa, czyli dlaczego w malowaniu po numerach jesteśmy najlepsi na rynku

Czy wiesz, jak rozpoznać wysokiej jakości obraz do malowania po numerach? Jednym z wiarygodnych wskaźników jest różnorodność kolorów farb w palecie. Liczba ich odcieni ma wpływ na jakość gotowego obrazu i na to, jak bardzo będzie on - na przykład podczas malowania według własnego zdjęcia - przypominać rzeczywistość. Chcesz naprawdę wiernie uchwycić chwile swojego życia?

Z naszego doświadczenia na rynku malowania po numerach wynika, że ​​istnieją dwa podstawowe rodzaje produkcji.

  1. Chińska produkcja obrazów do malowania po numerach

Są to zazwyczaj płótna sprzedawane bez blejtramów. Chińscy producenci mają zwykle w palecie ponad 500 kolorów, więc ich płótna posiadają pewną jakość. Jednak wadą dla klienta z Europy pozostaje długi czas dostawy z Chin, a w okresach zwiększonego zapotrzebowania, takich jak święta Bożego Narodzenia czy tradycyjny obchodach chińskiego Nowego Roku w lutym, czas dostawy jest znacznie dłuższy i przekracza nawet 40 dni. Kolejną przeszkodą w zakupie są nowa ustawa ważna od 1 lipca 2021 r., która określa konieczność zapłaty dodatkowego podatku VAT, co wiąże się z nieprzyjemnymi formalnościami.

UWAGA! Czy wiesz, jak poznasz, że sklep internetowy sprzedaje towary z Chin? Przykładowo w wybranym sklepie nie można zamówić malowania po numerach z własnego zdjęcia z dostawą w ciągu 14 dni.

  1. Łotewska produkcja obrazów do malowania po numerach

JTo franczyza łotewsko-rosyjskiej firmy Doyoupaint.com. Wadą tej produkcji jest mocno ograniczona gama kolorów - jest ich jedynie 243.

Na początku produkcji Wymalujtosam.pl próbowaliśmy również pracować z mniejszą paletą około 250 kolorów. Nie udało nam się jednak stworzyć obrazu do malowania po numerach w takiej jakości, z której bylibyśmy zadowoleni. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest wystarczająco dużo kolorów, ale niestety, to nieprawda: jakościowego obrazu do malowania po numerach z własnego zdjęcia przy tak ograniczonej palecie po prostu nie da się wykonać! Inną wadą łotewskiej franczyzy jest to, że dziesiątki, a nawet setki innych malarzy z innych krajów prawdopodobnie namalowało ten sam obraz. Nie możesz więc mówić o oryginalnych pracach.

UWAGA! W jaki sposób możesz poznać, że chodzi o obraz pochodzenia łotewsko-rosyjskiego? Wszystkie obrazy mają charakterystyczne oznaczenie kolorystyczne utworzone za pomocą litery i cyfry - na przykład J1, W2 i &3 itd.

A z którego z tych dwóch rodzajów produkcji korzystamy w Wymalujtosam.pl? Z żadnego z nich! Idziemy własną drogą. To znaczy, że stworzyliśmy nasze własne oprogramowanie i sami zapewniamy również produkcję farb akrylowych. Motywów do naszych kolekcji nigdzie nie kopiujemy, tylko wyszukujemy ich sami. Nie tylko na rynku polski jesteśmy wyjątkowi. Liczba kolorów w naszej palecie różni się w zależności od tego, jakie odcienie uda nam się wyprodukować, jednak nigdy nie otrzymujemy mniej niż 700 różnych kolorów.

Zwykle mamy trzy razy więcej kolorów niż nasi konkurenci. A to zauważalna różnica! Przekonasz się na własne oczy… i pędzel?